Sedím na pyramidě
Široko daleko nikdo. A nic. Jen pyramida pode mnou. A pak nekonečná písečná poušť a nad ní modrá nebeská báň. Nikde ani mráček. Nemyslím na nic. To mám nejraději. Vypnutý mozek. Nikde žádný mráček, žádná myšlenka, žádná emoce. S vyjímkou jedné. Z hluboka se nadechuji a vtahuji do sebe vesmírnou lásku. Ve svém nitru k ní přidám svou lásku a s výdechem ji vysílám do celého světa. Ke všem bytostem, ke všem lidem. I k těm co mi ublížili nebo mě nemají rádi. Sedím na pyramidě a je mi tu krásně. Nechci odtud odejít, chci zde být pořád, na věky.

Kdo je odpovědný za smrt Diany?

Při přípravě podkladů pro sepsání článku Kdo je král z Angouleme ? jsem potřeboval zjistit chronologii událostí v případě úmrtí princezny Diany a vyšetřování této nehody. V podstatě jsem potřeboval odpověď na dvě otázky, kdy přesně k nehodě došlo a kdy bylo zastaveno vyšetřování. Při tom jsem si povšiml velmi zajímavých okolností, které ve mně vzbudily daleko víc dalších otázek, než mi poskytly odpovědí. A dokonce ve mně vyvolaly dojem, že Muhamed Al Fayed má asi pravdu, pokud tvrdí, že smrt jeho syna a princezny Diany nebyla náhodná. Zdá se mi jako by jedinou náhodou v tomto případě byla smrt řidiče Mercedesu.

Nyní dovolte několik citací vztahujících se k problematice Dianiny smrti z denního tisku. Vesměs se jedná o části článků z MFDnes. Tučně jsou zvýrazněny zvláště zajímavé pasáže, kurzívou můj komentář, zbytek je doslovná citace nebo mírně upravená za účelem zkrácení při ponechání původního významu.

31.8.97 princezna Diana, její přítel Dodi Al Fayed, řidič Henri Paul a osobní strážce Diany Trevor Rees-Jones havarovali. Řidič měl v krvi obsah alkoholu 1,75 promile. Všichni kromě bodyguarda zemřeli.

2.9.97 Právník egyptské milionářské rodiny al Fayedů sdělil, že se vyšetřovatelům podařilo objevit očitého svědka, který viděl, jak nějaký motocykl kličkoval před mercedesem s Dianou ve chvíli bezprostředně před havárií.

3.9.97 Policie sděluje, že novináři bránili záchranářům v tom, aby zachránili Dianu, tím že jim ztěžovali přístup ke zraněným.

4.9.97 Objevili se první spekulace. Dokonce i libyjský vůdce Kaddáfí si neodpustil prohlášení, že Dianu zabily britské a francouzské tajné služby, znechucené možností její svatby s Arabem. Argumenty – podle komentátorů často morbidní a nechutné – se dotkly i údajných zájmů britské královské rodiny.

6.9.97 Na sobotním Dianině pohřbu v Londýně obvinil její bratr Charles opět tisk a fotoreportéry, že princeznu uštvali k smrti.

9.9.97 Policie ani po devíti dnech neví, co způsobilo havárii vozu.

9.9.97 Informoval advokát rodiny Al Fayedových o snímku těsně před havárií, který zachycuje řidiče i bodyguarda, jak jsou oslněni bleskem fotoaparátu a jak se princezna Diana otáčí k motocyklu jedoucímu těsně za autem

10.9.97 V krvi řidiče byly kromě alkoholu také nalezeny stopy léků proti depresi.

12.9.97 Policie se začíná přiklánět k názoru, že za nehodu je odpovědný podnapilý řidič. Muhamed Al Fayed to odmítá s tím, že řidič jako opilý sice neměl sedat za volant, ale na vině novinářů to nic nemění.

19.9.97 Osobní strážce Diany se probírá z bezvědomí a snad jako poslední člověk na celém světě se dozvídá o její smrti. Na nehodu si nevzpomíná. Pouze v jednom se jeho paměť probudila: na řidiči, který je vezl, nezpozoroval nic podezřelého.

2.10.97 Trevor Rees-Jones podstoupil druhý výslech, na kterém zopakoval, že na řidiči nepozoroval žádné známky opilosti. A uvedl, že s nápadem zavolat Paula přišel Dodi.

13.11.97 Vypovídá svědek, který byl jako první na místě nehody. Mimo jiné uvádí „Pak ale chytře prokličkoval [Mercedes s Dianou] dopravním zmatkem a byl už před námi, když odbočil na nájezd“

24.4.98 Byl zatčen bývalý pracovník CIA, sedmašedesátiletý Oswald Le Winter. Ten se ve Vídni pokusil prodat Al Fayedovu otci Mohamedovi dokumenty údajně dokazující, že do tragické autonehody princezny Diany loni v srpnu v Paříži byla zapojena jak britská tajná služba, tak i americká CIA. Mohamed Al Fayed však usoudil, že dokumenty jsou padělky, a Le Wintera udal policii, která ho zatkla.

6.6.98 „Jsem si na devadesát devět procent jist, že to byl komplot,“ tvrdí Mohammed Al Fayed, londýnský multimilionář egyptského původu, jehož syn zahynul společně s Dianou v troskách mercedesu. Sám podpořil vznik televizního hodinového dokumentu, který se odvolává na zprávy, že řidič mercedesu Henry Paul byl přímo napojen na francouzské tajné služby. Odtud mohla vést nit ke konspiraci s britskou kontrarozvědkou MI 6, kterou však televizní program výslovně nezmiňoval. O Paulově spojení s tajnými službami měly svědčit také podezřelé finanční převody na jeho bankovní konta několik týdnů před tragickou nocí. Britští znalci tajných služeb však taková zjištění zlehčují. „Pracoval ve velkém mezinárodním hotelu. To je prostředí, ve kterém má své informátory každá tajná služba,“ říká jeden z nich. S překvapivým sdělením přišel v dokumentu i bývalý milenec princezny Diany a bývalý příslušník královské kavalerie James Hewitt. I poté, kdy se s princeznou rozešli, dostával výhrůžné telefonáty. „Varovaly mě, že mé zdraví a můj život je v ohrožení.“

6.6.98 Příšerná zpráva: ani po deseti měsících nejsou pilíře, které podpírají tunel Alma, nijak chráněny. Jednoduché svodidlo by přitom nestálo víc než několik tisíc franků. Diana byla čtrnáctou obětí pařížského „místa častých dopravních nehod“. Na druhé straně, je prima slyšet, že někde mají ještě větší b…el než u nás :-)))

23.11.98 Oficiální zpráva o nehodě, při níž tragicky zahynula princezna Diana, uvádí, že ji způsobil paparazzo, který blokoval na motocyklu výjezd z pařížského podjezdu Alma. Deník The Daily Telegraph, který o zprávě vyšetřovatelů informuje, připomíná, že tento závěr vzešel z několika svědectví uvádějících, že přinejmenším jeden motocykl se senzacechtivým fotografem byl v blízkosti limuzíny s Dianou předtím, než vjela do tunelu. „Mercedes přejížděl zleva doprava k motocyklu, který jej sledoval,“ uvedl jeden ze svědků označený ve zprávě jako Thierry H. Podle něj bylo vidět, že řidič vozidla udržuje směr své jízdy s problémy. Hned po havárii se Jacques Morel, který jel v opačném směru, ptal fotografa: „Proč jste to udělal?“ A ten odpověděl: „Nemohli jsme dělat nic jiného.“ Policista, který byl na místě první, také zaútočil na fotografa: „To je vaše vina!“ Nicméně během uplynulých čtrnácti měsíců, kdy nezávislý expert Michel Nibodeau sestavoval oficiální zprávu, se objevily teorie, že tragická nehoda je dílem britských tajných služeb. Komplot měl odstranit princeznu, která údajně poškozovala obraz královské rodiny. Ve zprávě vyšetřovatelů se uvádí, že přítomnost motocyklu po pravé straně jedoucího mercedesu mohla donutit Dianina řidiče Henriho Paula ke zvýšení rychlosti během vjíždění do tunelu. V tak vysoké rychlosti pak ztratil nad mercedesem kontrolu a narazil do jednoho z pilířů.

3.7.99 Francouzská justice nebude muset dále vyšetřovat případ tragické smrti britské princezny Diany, protože pařížský odvolací soud včera odmítl žádost Mohammeda Al Fayeda, otce jejího přítele Dodiho Al Fayeda, o prozkoumání dalších okolností automobilové nehody, která se stala před dvěma roky. Al Fayed chtěl dosáhnout toho, aby francouzská justice vyslechla tři Brity, dva příslušníky zpravodajských služeb a jednoho diplomata, a jednoho amerického agenta.

4.9.99 Dva roky po smrtelné dopravní nehodě britské princezny Diany skončil případ zastavením vyšetřování v trestním řízení proti fotoreportérům původně obviněným z podílu na tragédii. Devět fotografů a jeden jejich motocyklista, kteří v osudnou noc na 31. srpna 1997 Dianino auto v centru Paříže pronásledovali, byli zažalováni pro nedobrovolné zabití a neposkytnutí pomoci ohroženým osobám. Vyšetřující soudci usoudili, že tragickou nehodu způsobilo to, že řidič vozu byl opilý a pod vlivem léků neslučitelných s alkoholem. Jelikož při havárii zahynuli vedle Diany i její přítel Dodi Al Fayed a řidič Henri Paul, který byl zaměstnancem hotelu Ritz patřícímu Dodiho rodině, a přežil jen nevinný osobní strážce Trevor Rees-Jones, nebude se v případě Dianiny smrti konat žádný soud. Pokud ovšem francouzská justice neuzná odvolání Dodiho otce, který vinu řidiče odmítá a trvá na vině novinářů, což se neočekává.

Tečka. Měsíc po zjevení velkého krále děsu byla vina uvržena na mrtvého řidiče. Král z Angouleme může nyní bezpečně vládnout, aniž by se obával toho že jej bude moci kdokoliv beztrestně spojovat se smrtí Bohyně lovu.

Pár skutečností je zde však zarážejících:

1. Jaktože prvotřídní bodyguard nezpozoroval známky opilosti na člověku, který měl v krvi 1.75 promile alkoholu ? Nebude to tím, že je tam před nehodou neměl ?

2. Jaktože řidič s 1.75 promile alkoholu v krvi zručně prokličkuje čilým dopravním ruchem a potom vrazí do sloupu ? Nebo před havárií neměl v krvi alkohol a nehodu zapříčinil motocykl jedoucí před ním v kombinaci s oslňivým bleskem ?

3. Proč francouszká justice nevyhověla žádosti otce oběti a nevyslechla agenty tajné služby ?

4. Oficiální zpráva nezávislého experta Michela Nibodeau, kterou sestavoval čtrnáct měsíců uvádí, že autonehodu způsobil motocykl před vozem Diany. Přesto francouzská justice zastavuje trestní stíhání !

5. A co podivné převody na účty Henriho Paula pár týdnů před nehodou ?

6. Proč vůz řídil Henri Paul, jenž byl podle krevních testů opilý, a ne stálý Fayedův řidič?

7. Proč Paul provokoval novináře k honičce ?

8. Pokud byla příčinou havárie nepřiměřená rychlost a skutečnost, že Paul nezvládal řízení. Proč někdo ve voze nepřikázal řidiči, aby snížil rychlost? Když to neudělal Fayed jako majitel, měl tak podle všech pravidel udělat osobní strážce.

9. Pokud má otec jedné z obětí podezření, že se nejednalo o nehodu, proč justice tuto záležitost řádně nevyšetří ? Tzn. nevyslechne ty, kteří podle Fayeda něco vědí o komplotu.

Použitá literatura a zdroje:

[1] Články z MFDnes 1.-4.9.97; 8.-10.9.97; 12.9.97; 20.9.97; 24.9.97; 4.10.97; 17.10.97; 14.11.97; 7.5.98; 6.6.98; 23.11.98; 3.7.99; 4.9.99;

Related Posts

 • 66
  1. Bude zítra konec světa ? Držte se stranou, vy astrologové, hlupáci a barbaři. Pokud to neuděláte, měli byste býti dle starých svatých obřadů prokleti. Nostradamus, Centurie VI/100 V poslední době, ale i mnohokráte dříve se medii šíří zprávy o přicházejícím konci světa, který údajně předpověděl slavný prorok Michael de…
  Tags: nostradamus, angouleme, král, princezna, diana
 • 49
  V tomto článku si dovolím čtenářům představit svoji vlastní interpretaci X/72. Je to asi nejdiskutovanější nostradamova centurie, protože je v ní jako v jedné z mála uveden konkrétní časový údaj. Stěžejním prvkem této centurie je jakýsi král z Angolmois, okolo nějž se vedou odedávna spory. Mně se po dlouhotrvajícím úsilí…
  Tags: král, angouleme, nostradamus
 • 47
  Nostradamova proroctví již delší dobu nelze podceňovat ! Na základě studia jeho veršů se například badateli Loogovi podařilo v r. 1921 předpovědět napadení Polska Německem o několik let později. Kdo se zabývá studiem díla tohoto věštce, bývá ohromen velkou přesností s jakou popisuje události, které viděl ve svých vizích. Co…
  Tags: nostradamus, kdy, několik, král, angouleme
 • 44
  Opět jsme svědky toho jak je prorokovo jméno vláčeno medii a zneužíváno k účelům jež nejsem schopen pochopit. To co dnes můžeme sledovat v mediích nejsou zdeformované výklady, ale přímo zdeformovaná znění předpovědí ! Věci neznalý čtenář je může poznat na první pohled podle toho, že u nich nebývá uveden…
  Tags: nostradamus, král, angouleme

Leave a Reply